Pierwsze warsztaty za nami

Warsztaty dla autorek i autorów „Żywej Kroniki Życia Codziennego Mieszkańców Gminy Brzeszcze” ruszyły pełną parą. Za nami dwa spotkania: pierwsze poświęcone było zapisaniu na mapie gminy miejsc, które dla uczestników projektu są ważne i wokół których można snuć ciekawe opowieści. Mapa będzie obrastać w szczegóły do końca naszej współpracy. Ciekawie będzie zobaczyć ją w dniu podsumowania naszego projektu!

“Wyprodukowaliśmy“ też dla siebie wzajemnie unikalne (bo ręcznie robione) kartki pocztowe z pozdrowieniami z ulic, wiosek, terenów zielonych a nawet domów i ogrodów, czyli miejsc bliskich twórcom każdej pocztówki.

Drugie spotkanie poświęciliśmy istocie „Żywej Kroniki“, którą jest rozmowa. To właśnie rozmowy mieszkańców, ilustrowane zdjęciami, dokumentami i wszystkim co da się zobaczyć (a może i usłyszeć) złożą się na ten jedyny w swoim rodzaju zapis.

A przed nami: wycieczki i wizyty, nauka zapisywania i ilustrowania rozmów, wybór tematów i rozmówców oraz sedno sprawy – same rozmowy. Jest i będzie pracowicie!